pl en de
tel. 509-368-068
O nas

Centrum Hydrauliki Siłowej w Tychach, to zupełnie nowa oddana do użytku w 2014 roku wspólna siedziba trzech wiodących firm w sektorze hydrauliki siłowej: Pandzich Hydraulics, PPHU BPS i LINDEPOL, należących do czołówki tej branży w Europie.


Dzięki połączeniu naszych wspólnych celów i wysiłków, udało nam się stworzyć prawdopodobnie największą w Polsce sieć dystrybucji części zamiennych i podzespołów hydrauliki siłowej w jednym miejscu. Skupiliśmy tu prawie wszystkich czołowych producentów tej branży, a już na pewno wszystkich znanych i renomowanych producentów na świecie.


Zakres naszej działalności obejmuje między innymi, sprzedaż części zamiennych do maszyn budowlanych, a w szczególności elementów hydrauliki siłowej.


Naszą wiedzę i nasze doświadczenia w tej dziedzinie zbieramy już od ponad 20 lat posiadając wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, zatrudnioną wcześniej w różnych firmach z sektora maszyn budowlanych oraz hydrauliki siłowej w kraju i zagranicą, co pozwoliło im zdobyć odpowiednie kwalifikacje i potrzebną wiedzę, którą dziś potrafią się podzielić z naszymi klientami co ułatwia nam wzajemną współpracę. Naszym klientom służymy zawsze pomocą w doborze optymalnego materiału do konkretnego zastosowania. 


Rynek maszyn budowlanych niczym żywy organizm reaguje na zmiany zachodzące w światowej gospodarce. Zapotrzebowanie na rozmaite produkty są siłą naszej firmy, dlatego kładziemy duży nacisk na nasz ciągły rozwój i analizę otoczenia przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa powstają z reguły po to, aby sprzedawać jakiś produkt lub usługę, które w danym momencie są w stanie oferować na konkurencyjnych warunkach. Z biegiem czasu realia rynkowe zmieniają się - tworzone są lepsze lub tańsze produkty, zapotrzebowanie na produkt spada, zmieniają się lub pojawiają inne czynniki rynkowe, które powodują, że pierwotny sposób działania przestaje przynosić korzyści. Przedsiębiorstwo, aby przetrwać i pozostać konkurencyjnym lub polepszać swoja pozycję konkurencyjną musi przede wszystkim reagować na zmiany otoczenia.


W dzisiejszym świecie ciągłych zmian i zaciętej rywalizacji wprowadzanie zmian jest niezbędne do realizacji naszych celów.
Reagując na ciągłe zmiany i zapotrzebowanie rynków, oraz na bieżące potrzeby użytkowników maszyn i urządzeń szeroką gamę naszych produktów ciągle rozszerzamy i wprowadzamy co raz to nowych producentów oraz ich produkty.


Dostosowujemy się do realiów i cen panujących na rynku, a co za tym idzie dopasowujemy ceny do cen konkurencji.
Planujemy zapotrzebowanie materiału na stanach magazynowych w taki sposób, by sprostać ciągle zmieniającemu się popytowi na poszczególne produkty.


Chcąc rozszerzać swoją ofertę proponujemy naszym klientom również nietypowe rozwiązania i o ile to tylko możliwe, podejmujemy się nawet najcięższych wyzwań dotyczących maszyn budowlanych nie związanych w ogóle z branżą hydrauliki siłowej, aby tylko zadowolić naszych odbiorców.


Dostosowujemy jakość produktów do indywidualnych wymagań odbiorców, jednocześnie dostarczając produkty i usługi o jak najwyższej jakości, oczekiwanej przez klientów zachowując krótkie terminy realizacji i oferując relatywnie niską cenę.


Zapewniamy oczywiście niezbędną dokumentację w postaci katalogów części zamiennych, co pozwala nam i naszym klientom na bezbłędną identyfikację potrzebnych elementów.


Ciągłe doskonalenie naszych pracowników poprzez częste fachowe szkolenia pomaga być nam ciągle na bieżąco z wszystkimi nowinkami w branży.


Nasz profesjonalny Serwis zajmuje się głównie naprawami pomp i silników hydraulicznych oraz kompleksową diagnostyką maszyn i urządzeń o napędzie hydraulicznym.


Naszym odbiorcom oferujemy przede wszystkim markowe oryginalne produkty wszystkich wiodących producentów, ale nie zawsze udaje nam się przekonać odbiorców do ich zakupu, ponieważ na rynku jest wiele dużo tańszych zamienników niewiadomego pochodzenia i na ogół nie trzeba na nie czekać po kilka tygodni jak to często się zdarza w przypadku części oryginalnych.
Zapotrzebowanie na części inspirowane jest okolicznościami rynkowymi i dlatego musimy być elastyczni, mając także w ofercie zamienne odpowiedniki części oryginalnych.


Oczywiście nie zawsze tak zwane zamienniki muszą być gorszej jakości, ponieważ na rynku istnieją certyfikowani producenci których produkty praktycznie nie odbiegają jakością od oryginałów, ale niestety za taki produkt trzeba też zapłacić inną cenę niż za produkt niewiadomego pochodzenia o bardzo wątpliwej jakości.


Lata praktyki i obecności na tym specyficznym rynku jakim jest branża hydrauliki siłowej, pozwoliły nam dotrzeć i nawiązać kontakty handlowe z podwykonawcami, producentami,  którzy bezpośrednio produkują bądź w przeszłości produkowali części i podzespoły dla światowych producentów maszyn i urządzeń o napędzie hydraulicznym. Produkty te różnią się tylko opakowaniem i ewentualnie brakiem loga o ile takie jest przewidziane na oryginałach a poza tym są to te same produkty które kupujemy przez oficjalną sieć dystrybucji części oryginalnych, tylko trochę tańsze i na ogół szybciej dostępne.


Bardzo często zdarza się szczególnie na rynkach Europy Wschodniej, gdzie nadal użytkuje się wiele starszych maszyn że oryginalne produkty są już niedostępne, ponieważ wycofano je już z seryjnej produkcji i wtedy jedyną alternatywą pozostaje zamiennik. Ważne jest żeby pochodził z pewnego źródła i był odpowiedniej jakości.


Głównym naszym celem pozostaje jednak dystrybucja części oryginalnych oraz części sprawdzonych i zakwalifikowanych jako produkty zamienne, ale o odpowiedniej jakości nie odbiegającej od oryginału, ponieważ wtedy mamy 100 % pewności, że nasz klient nie będzie miał żadnych problemów podczas przeprowadzania remontu i uruchamianiu maszyny, oczywiście jeżeli wymianę i montaż nowych elementów przeprowadzi odpowiednio wykwalifikowana osoba, bądź autoryzowany serwis na co zwracamy szczególną uwagę podczas naszych rozmów z klientami. O ile to tylko możliwe próbujemy jednak skłonić klientów do zakupu oryginału ponieważ z doświadczenia i praktyki wiemy, że elementy te mają o wiele dłuższą żywotność od popularnych na naszym rynku tanich zamienników co w efekcie końcowym wydłuża bezawaryjny czas pracy maszyny.


Na indywidualne życzenie klienta oczywiście sprowadzamy i sprzedajemy zamienniki ale w naszym przypadku są to certyfikowane produkty najwyższej jakości i pochodzące zazwyczaj z Unii Europejskiej. Klient i jego życzenia są zawsze dla nas najważniejsze, a priorytetem pozostają precyzyjnie zdefiniowane życzenia z punktu widzenia klienta ponieważ zadowolenie naszych odbiorców to nasz główny cel.


Nasz system zarządzania sprzedażą, który ma za zadanie ograniczanie marnotrawstwa oraz eliminację nadwyżek mniej potrzebnych i zbytecznych części i podzespołów bez ciągłego zapotrzebowania, oraz redukcję zapasów magazynowych jednocześnie zapewniając minimalne aktualne zapotrzebowanie po dokładnej kwartalnej analizie sytuacji na magazynach organizuje 4 razy do roku wyprzedaże po bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny promocyjne obowiązują tylko do czasu wyprzedaży przeznaczonych na ten cel ilości ze stanów magazynowych i na ogół trwają tylko kilka dni, ze względu na bardzo duże zainteresowanie tymi produktami naszych stałych odbiorców.

Uwaga:
Wszelkie zastrzeżone nazwy, znaki towarowe, logo, nazwy produktów oraz oznaczenia usług (nazywane łącznie "znakami towarowymi") umieszczone w tym serwisie internetowym zostały wykorzystane jedynie w celach informacyjnych i stanowią wyłączną własność odpowiednich podmiotów. Żadna z treści umieszczonych w tym serwisie internetowym nie może być interpretowana jako nieuprawnione lub zamierzone używanie przez nas znaków towarowych ich właścicieli ani też sprawiać wrażenia, że jesteśmy posiadaczami identycznych znaków i praw, a wręcz przeciwnie, wzmianka o znakach towarowych służy tylko dla celów dystrybucji tych produktów.